Barcode: 5600380896085
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 94.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Isolat de Protéine de LACTOSÉRUM (98%) , Arôme, Émulsifiant (Lécithine de SOJA), Edulcorants (A Césulfame-K, Sucralose), Colorant (bêta-Carotène). Peut conte nir des traces d'oeuf et de gluten.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
e955
Related Products in Dietary Supplements
Purition wholefood nutrition
Purition
C NOVA 4
Natural Protein-Riegel mit Salty-Chocolate-Nut-Geschmack
Dm Sportness
NOVA 4
Protein Shake Vegan
Sportness, dm
NOVA 4
Magnesium + Kalium Direkt-Sticks
Mivolis (dm)
NOVA 4
Drink your Meal Vanillegeschmack
Take It Veggie
NOVA 4
A-Z Multivitamin & Minerals
Activ Max
A NOVA 4
Flohsamen
ecoterra
NOVA 4
Vitamin D3
Mivolis dm
NOVA 4
Stay Strong Kakao Milch
MinusL
NOVA 4
Chocolate protein milkshake
Cowbell
Drink Your Meal Kakao
Take It Veggie
NOVA 4
ISO Drink
Sportness
NOVA 4