Barcode: 5600380896412
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 76.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Concentré de Protéines de Lactosérum (contient un émulsifiant (Lécithine de soja)), (97%), Arômes, épaississants (Gomme de Guar, Gomme Xanthane), Édulcorants (Acésulfame K, Sucralose), Colorant (Bêta-Carotène).
Allergens
milk
soybeans
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
e412
e415
e950
e955
Related Products in Dietary Supplements
Flohsamenschalen
Bio-Zentrale
NOVA 4
High Protein Drink
Molkerei Gropper, Molkeri Gropper GmbH & Co. KG
NOVA 4
Vegan protein
Multipower
NOVA 4
Protein Shake tropical ocean
Pur ya
NOVA 4
High Protein Shake Cocoa
PUR YA!
NOVA 4
Floradix
NATUR-IMPORT AS
NOVA 4
Isostar Powerplay High Protein 25 Erdbeere
Powerplay
NOVA 4
Omega-3 PREMIUM + Vitamin E
Schaebens
NOVA 4
High Protein Küchlein Schoko
Dr. Oetker
NOVA 4
Acerola + Wildfrucht Lutschtabletten
Hoyer
NOVA 4
High Protein Drink - Vanille
Netto
NOVA 4
foodie Vanille
Ehrmann
NOVA 4