Really creamy gelato sandwiches
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 299.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 7.8 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 32.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Waffle cookie (wheat flour, brown sugar, butter [cream, salt], chocolate coating [sugar, palm and palm kernel oils, cocoa (processed with alkali), buttermilk powder, soy lecithin, natural flavor], egg, vanilla extract, sugar, salt, natural flavor, cultured cream) salted caramel gelato: milk, cream, sugar, salted caramel swirl (sugar, condensed skim milk, butter [cream, salt], coconut oil, salt, pectin, guar gum, natural caramel flavor), brown sugar, egg yolk, butter (cream, salt), caramel, salt, natural caramel flavor, guar gum, xanthan gum, locust bean gum.
Allergens
Additives
Related Products in Desserts
Coupes glacées verre façon zabaione - 2 x 90g
U, U Saveurs
Crème glacée Belgian chocolate
Häagen-Dazs
Bâtonnets glace à l'eau aromatisée Rainbow - x8 - 320g
U, U Mat & Lou
Coupes glacées verre Tiramisu - 2 x 90g
U, U Saveurs
Roma-Pudding - Vanillegeschmack
ODW Frischprodukte
Coupes glacées verre Panna Cotta - 2 x 90g
U, U Saveurs
Belgian Chocolate
Häagen-Dazs
Bâtonnets glacés bio Fraise, x6 - 240g
U, U Bio
Bac Sorbet plein fruit fraise - 585g
U, U Bio
Vanilla Ice Cream
Häagen-Dazs
Strawberry
Protein pints
Danone Dany Sahne Schoko 190g
Danone