Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
reconstituted skimmed milk concentrate, water, glucose syrup, sugar, coconut oil, dark chocolate [sugar, cocoa mass, fat reduced cocoa powder, emulsifier (soya lecithins)], fat reduced cocoa powder, whey powder (milk), cocoa mass, milk chocolate [sugar, whole milk powder, cocoa butter, cocoa mass, whey powder (milk), skimmed milk powder, emulsifier (soya lecithins), flavouring], sweetened condensed skimmed milk [skimmed milk, sugar], cornflour, whipping cream (milk), emulsifier (mono-and diglycerides of fatty acids), unsalted butter (milk), stabilisers (guar gum, carob bean gum), cocoa powder, tapioca starch, salt, allergy advice! for allergens, see ingredients in bold, may also contain traces of nuts and we suggest this product provides 8 servings тypica! values per 100ml storage keep frozen,
Allergens
Additives
Related Products in Desserts
Mini coupa
groupe ice
Jason's Deli, Strawberry Shortcake
Jason's Deli
Noisetta
glace pistache
pingouin
Panera Bread, Coconut Macaroon
Panera Bread
Platsch
Groupe Ice
Bob Evans, Coconut Cream Pie, Whole
Bob Evans
Baskin Robbins, Nilla Chai Ice Cream, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
Ruby Tuesday, New York Cheesecake
Ruby Tuesday
Titan vanille
null
glace vanille
Gim Top