Barcode: 0055653434405
RealMallow Strawberry
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score B
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 69.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | — |
Ingredients
sugar/glucose-fructose, flavour, allura red, erythrosine. manufactured in a peanut free facility. ingrédients: sucre/glucose-fructose, glycérine, gélati arômes naturel et artificiel, roura, érythrosine. confectionné dans une usine exempte d'arachides.
Additives
e127
e129
e422
Related Products in Snacks
Boudoirs
D NOVA 4
Pains au lait
D NOVA 4
Craquelins
Schwan
E NOVA 4
Popcorn
Meubert
D NOVA 3
6 Mini Chinois à la Crème Pâtissière
Schwavi
D NOVA 4
Petit macarons
Schwan
E NOVA 4
Gaufres Fourrées Saveur Vanille
Comet Confiserie, Schwan
D NOVA 4
Muffin Cacao et Pépites de Chocolat
Schwan
E NOVA 4
6 pains au chocolat
Schvan
E NOVA 4
Pain d epices au miel
Schwan
D NOVA 4
Petites meringues mélangées
Schwam
E NOVA 4
Spéculoos
Schwan
E NOVA 3