Barcode: 7500810039359
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 9.7 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 27.9 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Harina de trigo (gluten), azúcares añadidos (azúcar), cocoa, grasa y aceite vegetal, levadura, margarina (soya), sal yodada cloruro de potasio, Datem saborizante natural y artificial sólidos de leche, lecitina de soya, enzimas. Contiene: gluten, soya y leche.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic butternut squash ravioli, butternut squash
Rising Moon Organics
C NOVA 3
Organic five cheese vegetarian ravioli, five cheese
B NOVA 3
Arborio rice
B
Rising moon organics, organic vegetarian ravioli, feta hazelnut
Rising Moon Organics
B NOVA 3
Organic spinach & cheese ravioli, spinach & cheese
C NOVA 3
Organic classic potato gnocchi, classic potato
B NOVA 3
Organic classic cheese tortelloni, classic cheese
Rising Moon Organics
C NOVA 3
Organic spinach florentine ravioli, spinach florentine
Rising Moon Organics
C NOVA 4
Organic wild mushroom
Rising Moon Organics
B NOVA 3
Dark chocolate cold brew coffee
Peet's
D NOVA 4
Rising moon organics, garlic & gorgonzola ravioli
Rising Moon Organics
C NOVA 4
Organic classic pesto ravioli, classic pesto
Rising Moon Organics
C NOVA 3