Barcode: 8710522808108
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 423.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Base de proteína de soja 88% (agua, proteína de _soja_ concentrada), extracto de especias, aceite de girasol, aromas naturales
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Canola oil cooking spray
Simply Balanced
B NOVA 2
Raisin cinnamon breakfast bread, raisin cinnamon
D NOVA 4
Cinnamon streusel breakfast bread, cinnamon streusel
D NOVA 4
Blueberry streusel breakfast bread
Archer Farms
D NOVA 4
White amburger buns
D NOVA 4
Honey Wheat Sandwich Bread
Market Pantry
A NOVA 4
Olive Oil
Market Pantry,Target Stores
B NOVA 2
Apple Fritter Breakfast Bread
Favorite Day
D NOVA 4
100% pumpkin
A NOVA 1
Extra light tasting olive oil
Market Pantry, Target Stores
C NOVA 2
Plain 6 pre-sliced bagels
C NOVA 4
Fire-roasted diced green chiles
B NOVA 4