Barcode: 4800092110030
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 18.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
BISCUIT (WHEAT FLOUR, VEGETABLE FAT (PALM, COCONUT), SESAME SEEDS, IODIZED SALT, RAISING AGENT (SODIUM BICARBONATE (E500)) AND YEAST), FILLING (VEGETABLE FAT (PALM, COCONUT), SUGAR, COCOA POWDER, SKIMMED MILK, STARCH, NATURE-IDENTICAL CHOCOLATE FLAVOR, IODIZED SALT AND SOYA LECITHIN (E322) AS EMULSIFIER)
Allergens
gluten
milk
sesame seeds
soybeans
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Meringues Saveur Violette
Réauté
D NOVA 4
Chocolat noir
Raoul Gey
E NOVA 4
Donuts Parfum Caramel
Leclerc
E NOVA 4
Galettes Bretonnes Pur Beurre
Biscuiterie Fouesnantaise, Biscuits de Breizh
E NOVA 3
Petits moelleux chocolat
E NOVA 4
Blé Noir Cœur de Pomme
Biscuiterie Fouesnantaise, Biscuits de Breizh
E NOVA 4
Galettes Bretonnes Pur Beurre
E NOVA 4
Chocolat noir sans sucre ajouté
D NOVA 4
Вафли Фамилия с ягода
Фамилия,Кармела
E NOVA 4
Caramel au beurre salé BIO
Les Comtes de Provence
E NOVA 4
Marbré Chocolat
Le Rendez-Vous des Gourmets
E NOVA 4
Pain d épice pur miel
Dexma, Selection Raoul Gey
E