Barcode: 4800092113338
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 455.0 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 15.2 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 12.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Wheat Flour. Vegetable Oil (Palm, Coconut), lodized Salt, Malt, Raising Agent (Sodium Bicarbonate (E500)), Yeast
Allergens
gluten
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Chocolat noir bio 87% Honduras
naturaplan
D NOVA 3 Eco-Score C
Tassen Küchlein Schoko
Dr. Oetker
D NOVA 4 Eco-Score D
Snickerdoodle Wafels
Rip Van
D NOVA 4
Vafliai su riešutų kremo įdaru
Mio & Rio
E NOVA 4 Eco-Score B
Mini Rocky Mountain Marshmallow
Rocky Mountain
E NOVA 4 Eco-Score B
napolitane
Roshen
E NOVA 4 Eco-Score C
Coeurs pêches
Rebelle
B NOVA 4
Mogyi Oven Popcorn Salted (100G)
moggy
E Eco-Score A
Pop corn
Estrella
C NOVA 4 Eco-Score B
Fibrextra
Misura
C NOVA 4 Eco-Score A
Croissant Classique Danerolles
Danerolles
D NOVA 4 Eco-Score B
Kuchen - Tassen Küchlein Schokino
Dr. Oetker
NOVA 4