Barcode: 0200008021711
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 338.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
_Lait_ de vache, ferments _lactiques_ et d'affinage, présure animale.
Allergens
milk
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Shredded double cheddar cheese
D NOVA 4
Sliced cheddar cheese, medium
D NOVA 4
Part-skim mozzarella cheese
D NOVA 3
Sliced colby jack cheese
D NOVA 4
Crackers cuts colby jack cheese
D NOVA 4
Fancy shredded mexican 4 cheese blend
D NOVA 4
Shredded sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Cracker cuts sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Shredded colby jack cheese
D NOVA 4
Cracker cuts white cheddar cheese slices
D NOVA 3
Mexican 4 cheese blend
D NOVA 4
Whole milk low-moisture mozzarella cheese
D NOVA 3