Barcode: 5060233280216
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 60.0 g |
Ingredients
Salt (60%), Paprika, Chilli, Sugar, Onion, Tomato, Rice Flour, Garlic, Citric Acid and Herbs
Related Products in Condiments
Bauernsenf
Altenburger Original
D NOVA 3
Grillsauce BBQ
Altenburger
D NOVA 4
Tomaten Ketchup
Altenburger
C NOVA 3
Afelessig
Voelkel
Worcestersauce
Altenburger Senf und Feinkost
D NOVA 4
Knoblauchcreme
Pizza Lorenzo
E NOVA 4
Tomaten Ketchup
Altenburger
D
Köstritzer Edel Pils Senf
Altenburger Senf & Feinkost
D NOVA 3
Currysoße
Lorenzo
D NOVA 4
Grillsauce Whisky
Altenburger
D NOVA 4
Senf mittelscharf
Altenburger
D NOVA 4
Wiesn Senf süß pikant
Käfer
D NOVA 3