Barcode: 0813675021078
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.5 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Shrimp, sodium metabisulfite, sodium bisulfite.
Allergens
crustaceans
Additives
e222
e223
Related Products in Seafood
Cooked White Shrimp
Sea Port Products Corp
A NOVA 4
Cooked white shrimp
A NOVA 4
Easy Peel White Shrimp
Sea Port
A NOVA 4
Cooked White Shrimp
Sea Port
B NOVA 4
Original Honey Smoked Salmon
Honey Smoked Fish Co.
D NOVA 3
Smoked salmon
Honey Smoked Fish Co
D NOVA 3
White Shrimp
Sea Port Products Corp
A NOVA 4
Cooked White Shrimp
Sea Port Products Corp
B NOVA 4
White Shrimp
Sea Port Products Corp
A NOVA 4
Honey smoked salmon
Honey Smoked Fish Company
E NOVA 3
White shrimp
A NOVA 4
Honey smoked salmon
Honey smoked fish co