Barcode: 4056489028642
Red smoothie
by Solevita
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mehrfruchtsaft, rot. Fruchtgehalt: 100 %. Zutaten: 25 % Apfelsaft, 20% Traubensaft, 20 % Bananenmark, 15% Erdbeermark, 11 % Apfelmark, 5% Sauerkirschmark, 4 % schwarzer Johannisbeersaft, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Veggie patch, crispy meatless chik'n nuggets
B NOVA 4
No. 1, Whole Abalone Mushroom
Kim-Seng Co.
C NOVA 3
Garlic & Herb
Spirit Sales & Marketing
E NOVA 3
10,000 Lakes No-Salt Blend
Spirit Sales & Marketing
A NOVA 1
Lucy's Pub Blend
Minnesota Nice Spice
E NOVA 3
Quinoa Smoothie With Strawberry
Nuwi
E NOVA 4
Deefields Bakery, White Bread
Radio Systems Corporation
NOVA 4
Quinoa Smoothie With Apple
Nuwi
D NOVA 4
Chef Jaime Laurita, Extra Virgin Olive Oil
The Tuff One Manufacturing
B NOVA 2
Super brand, dried lily flower
Super Brand
A
Superior Instant Salsa
Spirit Sales & Marketing
D NOVA 3
Rice Paper.
C NOVA 3