Barcode: 0041220968435
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DICED TOMATOES WATER, TOMATO JUICE, RED BELL PEPPERS, ONIONS, TOMATO PASTE, BEET JUICE CONCENTRATE, MODIFIED CORN STARCH, GRAPE JUICE CONCENTRATE, EXTRA VIRGIN OLIVE OIL, YEAST EXTRACT, POTASSIUM CHLORIDE, INULIN, SEA SALT, SPICES, ASCORBIC ACID.
Related Products in Undefined
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4