Barcode: 0070896013712
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, carnauba wax, water, fd&c red #3, fd&c red #40.
Additives
e127
e129
e903
Related Products in Baking Decorations
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Milk Chocolate Style Baking Chips
Lily's
NOVA 4
whipped topping reduced fat
food club
D NOVA 4
Dark chocolate No Sugar Added Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
Semi-Sweet Chunks
Nestlé Toll House
E NOVA 4
0230 Choc-Au-Lait™ Gourmet White Baking Chips
Guittard, Guittard Chocolate Company
E NOVA 4
Milk Chocolate Morsels
Nestlé Toll House
E NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Flavored Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
Decorating icing, green
E NOVA 4
Semi-Sweet Morsels
Nestle Toll House
C
English Toffee Bits
Heath
E NOVA 4
70% Cacao Extra Bittersweet Chocolate
Ghirardelli
NOVA 4