Barcode: 0755795705035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
ANAHEIM PEPPER PUREE (ANAHEIM CHILE PEPPERS, CITRIC ACID), WATER, VINEGAR, JALAPEÑO PUREE (JALAPEÑO PEPPER, CITRIC ACID), SOYBEAN OIL, BROWN SUGAR, FIRE ROASTED JALAPEÑO PUREE, SALT, GARLIC POWDER, CAYENNE, LIME JUICE CONCENTRATE, CUMIN, CULTURED DEXTROSE, XANTHAN GUM, VITAMIN E, NATURAL FLAVOR, GREEN TEA EXTRACT
Additives
e330
e415
Related Products in Condiments
Salsa iberica
Carrefour
C NOVA 3
Salsas 5 Pimientas
Carrefour
D NOVA 4
Salsa Burger
Carrefour
D NOVA 4
Mayonesa Con Trufa
Carrefour
E NOVA 4
Tomate frito con cebolla
Carrefour
C NOVA 4
Salsa de boletus
Carrefour
C NOVA 3
Salsa de trufa
Carrefour
C NOVA 3
Mayonesa Albahaca
Carrefour
E NOVA 4
Salsa siciliana
Carrefour
B NOVA 4
Salsa mostaza y eneldo
Carrefour
D NOVA 4
Salsa boscaiola
Carrefour
B NOVA 4
Ali Oli De Ajo Negro
Carrefour
E NOVA 3