Barcode: 0691606112459
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 53.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red tart cherries, sugar, pure cane, less than 2% of fruit pectin, fumaric acid, hydrated lime.
Additives
e297
e440
Related Products
Organic short grain brown rice
B NOVA 3
Organic sea salt bold bite-sized tortilla chips, sea salt
D NOVA 3
Organic lightly salted brown rice and crushed red pepper puffed grain cakes, crushed red pepper
Lundberg
B NOVA 3
Organic street taco bold bite-sized tortilla chips, street taco
Lundberg
D NOVA 3
ROC Rice Cake Thins, Basil & Thyme
Lundberg Family Farms
A NOVA 3
Korean style bbq bold bites organic bite-sized tortilla chips
D NOVA 4
Organic california brown rice & tri-color quinoa, basmati & quinoa
A NOVA 3
Organic wild blend lundberg rice, wild blend
A NOVA 3
Organic cheese pizza bold bite-sized tortilla chips, cheese pizza
D NOVA 4
Organic long grain white rice
B NOVA 3