Barcode: 0864305000178
Red Thai Coconut Curry
by Yai's Thai
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.3 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Coconut Cream, Red Bell Peppers, Shallots, Lime Juice*, Water, Garlic, Lemongrass, Organic Gums (acacia, guar), Thai Chilis, Tapioca Starch, Paprika, Sea Salt, Makrut Lime Leaves, Coriander, Galangal
Related Products in Curry
Medium rogan josh curry sauce
sharwood's
C NOVA 4
King Prawn Bhuna
Asda bom bahia
NOVA 4
ゴールデンカレー
S&B
NOVA 4
Green Thai Vegetable Curry
COOK
NOVA 3
烤咖喱焗饭
Hachi, ハチ食品株式会社
NOVA 4
Katsu Curry Paste
Blue Dragon
D NOVA 3
Chicken Jalfrezi With Pilau Rice
Jack's (Tesco)
B NOVA 4
Chicken Karahi
Mumtaz
A NOVA 3
Chicken Karahi
Mumtaz
A NOVA 4
แกงมัสมั่นไก่
Pompui,ปุ้มปุ้ย
E
Organic Curry
Auga
C NOVA 3
Chicken Karahi
Mumtaz
A NOVA 3