Barcode: 2000000125300
Red Tomatoes - various varieties
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tomatoes
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kamut With Chia
Hodgson Mill Inc.
A NOVA 4
Fruit & cashew butter with blueberries, pure vanilla, and chia seeds
Holistictreats Inc
D NOVA 2
Fruit & cashew butter with white chocolate, strawberries, and chia seeds
Holistictreats Inc
D NOVA 2
Fruit & sunflower seed butter with apples and cinnamon
Holistictreats Inc
D NOVA 2
Fruit & Almond Butter With Blueberries, Cinnamon, And Walnuts
Kalot Superfood
A NOVA 2
Fruit & cashew butter with chocolate chips and chia seeds
Holistictreats Inc
D NOVA 2
Pure Vegetable oil
Long Life
C
Fruit & almond butter with dark chocolate and coconut
Kalot Superfood
A NOVA 2
Fruit & almond butter with cherries and pure vanilla
A NOVA 2
Juiceology, Promotes Daily Wellness Juice Drink Blend
Daklen Nutrition
D NOVA 4
Fruit & almond butter with espresso beans and hazelnuts
A NOVA 2
Fruit & sunflower seed butter
Holistictreats Inc
D NOVA 2