Barcode: 0669809200709
Red twists
by SMART SWEETS
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
natural flavors
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 24.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Non-GMO soluble corn fiber, Allulose, Brown rice flour, Isomalto-oligosaccharides (vegetable source), Tapioca starch, Water, Natural flavors, Coconut oil, Sunflower lecithin, Fruit and vegetable juice (for color), Malic acid, Sodium citrate, Citric acid, Tartaric acid, Stevia leaf extract
Additives
e296
e330
e331
e334
e960
Related Products in Snacks
Dark Compound
Morde
NOVA 4
Milk Fill Eclairs
Allwin
E NOVA 4
hoppits
scmitten
E NOVA 4
Banana wafer
KMA
C NOVA 3
Mahalakshmi Ritkawali
Mahalakshmi
NOVA 3
Gone mad Gang of 5 Premium Badam Sticks
Gone mad
NOVA 4
Good Morning Corn Flakes Mixture
Good Morning
NOVA 3
Potato Cracker
E NOVA 4
Dwarkesh Mango Slice
Dwarkesh
choco stick jumbo pack
choco stick
E NOVA 4
Anand badamika
Anand
E NOVA 3
Relite Chanachur Khatta Meetha
Relite
NOVA 3