Barcode: 0041498214708
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,240.0 kcal |
| Fat | 59.2 g |
| of which saturated | 29.6 g |
| Carbohydrates | 164.0 g |
| of which sugars | 98.6 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 13.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHEAT FLOUR, WHITE CHOCOLATE CHUNKS [SUGAR, COCOA BUTTER, WHOLE MILK POWDER, NON FAT DRY MILK, SOY LECITHIN (AN EMULSIFIER), AND VANILLA), SUGAR, PALM OIL, SUGAR CANE SYRUP, EGGS, SOYBEAN OIL BLEND (SOYBEAN OIL, MONO - AND DIESTERS OF FATTY ACIDS, GLYCERYL
Additives
e322
e322i
e570
Related Products in Undefined
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4