Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 434.0 kcal |
| Fat | 24.1 g |
| of which saturated | 7.2 g |
| Carbohydrates | 51.8 g |
| of which sugars | 39.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Icing sugar, sugar, bleached enriched wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), cream cheese (milk, cream, skim milk powder, bacterial culture, salt, carob bean gum), vegetable oil shortening (canola, palm, modified palm and palm kernel oils), soybean and canola oils, water, egg, chocolate liquor, cocoa powder (processed with alkali), modified cornstarch, whey powder, leavening (sodium acid pyrophosphate, sodium bicarbonate, corn starch, monocalcium phosphate, calcium sulfate), soy lecithin, wheat gluten, salt, fructose, red 40, artificial flavor, diacetyl tartaric acid esters of mono and diglycerides, beta-carotene (color), yeast, polysorbate 60.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Lollies
Lemco
0% ADDED SUGAR PROT HOLIE'S Positive change CRUNCH
HOLIE'S
Biscuits chocolat noix de coco
Hema
Tuiles croquantes
Hema
Flying saucers
SWEET PETITES
Marsepein Tompouce Speciaal
Bakkerij Voordijk
Chocolade Kanjers
Kanjers
Biscuits aux amandes
Hema
Crunchy bar protein chocolate chips
Holie ´s
Italian Style Crackers
Ted's Favorites
Koek kruimel Speculoos
Leentjes
Crunchy bar protein peanut chocolate
Holie's