Barcode: 0897549000307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 53.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Cane sugar, vanilla flavored icing (sugar, palm oil, whey, nonfat milk, soy lecithin, natural flavor, vanilla), corn syrup, popcorn, coconut oil, butter (cream, salt), corn oil, salt, vanilla, cocoa powder, soy lecithin, baking soda, natural vegetable color, natural cream cheese flavor.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Chocolat noir bio 74%
Franprix Bio,Franprix
D NOVA 4
Chocolat Blanc aux Noisettes Entières Torréfiées
Franprix
E NOVA 4
Le chocolat noir aux noisettes entières
Franprix
E NOVA 4
Etincelles saveur barbecue
Franprix
E NOVA 4
Noir aux amandes entières
Franprix
E NOVA 4
Chocolat noir aux noisettes entières torréfiées
Franprix
E NOVA 4
Chocolat noir aux amandes entieres
Franprix
E NOVA 4
Feuilletés escargots au confit d oignon
Franprix
E NOVA 4
Chocolat Lait aux noisettes entières
Franprix
E NOVA 4
Triangles - Graines de sésames et de pavot
Franprix
E NOVA 3
tablette degustation chocolat au lait bio
Franprix
E NOVA 4
Tortillas
Franprix
D NOVA 4