Barcode: 0050700074757
Red & White
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 29.4 g |
| of which sugars | 23.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Tomato concentrate, high fructose corn syrup, distilled vinegar, corn syrup, salt, less than 2% of spice, onion powder, natural flavors.
Related Products in Condiments
Hubbard's Foodstore Salad Cream
Sainsbury’s
C NOVA 4 Eco-Score D
Mushroom Sauce by Ravi
RAGÚ
A NOVA 4 Eco-Score E
Caesar dressing
Blue Menu
D NOVA 4 Eco-Score D
Aderezo Ranch
Valley Foods
Eco-Score D
TZATZIKI
esti
NOVA 3
Rustic Tomato Basil Sauce
Lucini
C NOVA 3
Mayonnaise
Hellmann's
E NOVA 3 Eco-Score D
SALSA
QUE PASA
A NOVA 4
Tzatziki
fontaine sante
C NOVA 4
Pesto Vegan
Barilla
E NOVA 4 Eco-Score D
Avocado cilantro
Wm. Bolthouse Farms
C NOVA 4 Eco-Score D
Marinara Pasta Sauce
Great Value
NOVA 3