Barcode: 0074534231001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.2 g |
| of which sugars | 15.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, high fructose corn syrup, corn syrup, citric acid, guar gum, natural and artificial flavors, xanthan gum, modified food starch, polysorbate 60, fd&c red 40, blue 1.
Additives
e129
e133
e330
e412
e415
e435
Related Products in Desserts
Gluten Free Klippy's, Snickerdoodle Cookie Dough
Mr. Beverages Old Time Cocktail Mixes
E NOVA 4
Panama, shredded young coconut, pandan
Panama
C NOVA 4
Palazzolo's, gelato, tahitian vanilla bean
Palazzolo's
C NOVA 3
Peanut Butter Cup Gelato
Palazzolo's
D NOVA 4
Palazzolo's, gelato, spumoni
Palazzolo's
D NOVA 4
Creamy Strawberry Trifle
Over the spoon
C NOVA 4
Adiron dack creamery, ice cream, earl's chocolate peanut butter
Ben & Jerry's
D NOVA 4
Vanilla ice cream malt
D NOVA 3
Dubai Chocolate Cones
Leonessa Chocolatier
E NOVA 4
Chocolate malt ice cream
D NOVA 3
Dairy & gluten free sticky toffee pudding
Freaks of nature
E NOVA 4
Mackinac Island Fudge Galato
Palazzolo's
D NOVA 4