Barcode: 0036800121249
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 73.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 18.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, corn syrup, high fructose corn syrup, sugar, artificial flavors, citric acid, locust bean gum, guar gum, ascorbic acid (vitamin c), carrageenan, polysorbate 80, artificial colors (blue #1, red #3, red #40).
Additives
e127
e129
e133
e330
e407
e410
e412
e433
Related Products in Desserts
Rians onctueux café
Rians
D NOVA 4
collection Barista
Rians
D NOVA 3
Noix de coco avec noix de coco rapee
Carrefour, En Cuisine, Promocash
D NOVA 4
Menthe chocolat
Carrefour, En Cuisine
D NOVA 4
FRAISE avec morceaux de fraise
Carrefour, En Cuisine, Promocash
D NOVA 4
Crème caramel
rians
D NOVA 4
Le Riz au lait et son coulis de framboise
Rians
C NOVA 4
8G Bioflan a La Framboise
Natali
C NOVA 4
Riz au Lait de Brebis
Rians
C NOVA 4
Jason's Deli, Ice Cream, Chocolate
Jason's Deli
D
Rhum avec raisins macérés au rhum
En Cuisine, Promocash, Carrefour
C NOVA 4
Crème glacée nougat
En Cuisine, Promocash
D NOVA 4