Barcode: 0079893298108
red & white quinoa
by O organics
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
kosher
usda organic
star k kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, organic quinoa, glucono-delta lactone, sea salt.
Additives
e575
Related Products in Meals
Deluxe mac & cheese dinner, deluxe
D NOVA 4
Deluxe shells & cheese dinner, deluxe
Bektrom Foods Inc
D NOVA 4
Spiced Pumpkin Bisque
Kings
C NOVA 3
Butternut Squash & Apple Soup
Kings
C NOVA 4
Organic soup, carrot & ginger
C NOVA 4
Margherita Napoli Pizza
Kings Super Markets Inc
C NOVA 3
Lasagna Soup With Turkey Sausage
Kings
C NOVA 4
Partially boned rotisserie half duck
Maple Leaf Farms Inc.
D NOVA 4
Vegetable napoli pizza
C NOVA 3
Macaroni & cheese
D NOVA 4
Pizza
Kings
D NOVA 3
Deluxe mac & cheese dinner, deluxe
D NOVA 4