Barcode: 0019646005966
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,180.0 kcal |
| Fat | 46.0 g |
| of which saturated | 46.0 g |
| Carbohydrates | 184.0 g |
| of which sugars | 178.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, DEXTROSE, HYDROGENATED PALM KERNAL OIL, REDUCED PROTEIN WHEY (MILK), COCOA, CORN SYRUP, LECITHIN (SOY), NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, TAPIOCA DEXTRIN, CARNAUBA WAX, SALT, HPMC, BEES WAX, MICA BASED PEARLESCENT PIGMENT, COLORS (YELLOW 5, RED 40, (
Allergens
milk
soybeans
Additives
e102
e129
e1400
e322
e322i
e464
e903
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4