Barcode: 0070200230088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 9.5 g |
Ingredients
Whitefish roe, salt, water, artificial color (including red #40 and yellow #5).
Additives
e102
Related Products in Seafood
Grill-Dorade
Grill Meister
A
Dorade royale vidée
A NOVA 1
Noix de Saint-Jacques
Delhaize
E NOVA 3
Goldlocke
Deutsche See
NOVA 3
Filet de saumon asc
A NOVA 1
Lachsröllchen mit Frischkäse
Best Moments, 1Bite Foods
E NOVA 3
Dorade Royale
Lidl
A NOVA 1
Makrelenfilet, Pfeffer
deutschesee
E NOVA 3
Goldlocke aus Tilapiafilet
deutschesee Fischmanufaktur
B NOVA 3
Tilapiafilet ohne Haut, heissgeräuchet
B NOVA 3
Suprema de atún de aleta amarilla
Lidl
A
Tunfisch Filets in nativen Olivenöl extra
Ja!
B NOVA 3