Barcode: 0880632002784
Red wine gravy
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Water, burgundy wine (wine, salt), pearl onion, shallot, matzo meal (wheat flour, water), chicken stock (chicken stock, natural flavor, salt, sugar, yeast extract), chicken fat, vegetable base (sea salt, onion powder, maltodextrin, dextrose, yeast extract [yeast extract, canola oil], carrot powder, celery seed, spice, turmeric), cane sugar, sea salt, yeast extract (yeast extract, canola oil), beef broth concentrate (beef stock, natural flavor, salt, sugar, beef fat), herbs, spices, nisin.
Allergens
gluten
Additives
e234
Related Products in Condiments
No Fish-Sauce
Arche
E NOVA 3
Chili Sauce Hot
Bamboo Garden ASIA
E NOVA 4
Dijon Mustard
colway
D NOVA 3 Eco-Score A
Original Estragon Senf
Mautner Markhof
D NOVA 4
Burger Style Chipotle
Kühne, Made for meat
D NOVA 4 Eco-Score C
Salsa di soia
Suzi Wan
E Eco-Score A
Less Sodium Soy Sauce
Lee Kum Kee
E NOVA 4
Wok omáčka Pangang
Vitasia,Lidl
C NOVA 4
Ayam sauce soja
ayam
E NOVA 4 Eco-Score A
Shoyu
Arche
E NOVA 3
Hoi Sin - Paste
Lien Ying
D NOVA 4
Curry Ketchup
Hela, Hellas
D NOVA 4