Barcode: 0796502504725
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Calcium (as Calcium Carbonate), Red Yeast Rice (Monascus purpureus), Plant Phytosterols, Microalgae (Haematococcus pluvialis), Microcrystalline Cellulose, Silicon Dioxide, Croscarmellose Sodium, Magnesium Stearate (vegetable), Stearic Acid (vegetable), Hypromellose, Polydextrose, Riboflavin color, Carmine color, Talc, Medium Chain Triglycerides (vegetable), Soy
Additives
e1200
e460
e460i
e464
e553
e553b
e570
e572
Related Products in Dietary Supplements
The Complete Cookie-fied Bar- Strawberries & Creme
Lenny and Larry’s, Lenny & Larry's, LLC.
NOVA 4
Protein Brookie chocolate chip fudge
Redcon1
NOVA 4
Met-Rx GRANOLA Chocolate Chip Bar
Met-Rx
NOVA 4
Cookie-Fied Big Bar Cookies & Creme
Lenny & Larry's
NOVA 4
The Complete Cookie-fied Bar-Peanut Butter Chocolate Chip imp
Lenny & Larry's, LLC.
NOVA 4
Vegan Protein Vanille
Alpha Foods
NOVA 4
Greens & Reds Superfoods Plus
1 Up Nutrition
NOVA 4
COOKIE-FIED Bar Cookies & Creme
Lenny & Larry's
NOVA 4
Vegan Muscle (Vanille)
null
NOVA 4
Prosupps Hydro Bcaa Powder - 30 Servings
Prosupps
NOVA 4
Cookie-Fied Bar Chocolate Chip Cookie Dough
Lenny & Larry's
NOVA 4
Pro7ein
Pro7ein
A NOVA 4