Barcode: 0816193010678
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 153.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 29.4 g |
| of which sugars | 29.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skim milk, sugar, cream, corn syrup solids, powdered sugar, soybean oil, citric acid, coconut oil, red 40 lake, natural and artificial flavors, mono & diglycerides, soy lecithin, less than 0.5% of (locust bean gum, guar gum, carrageenan, dextrose).
Allergens
milk
Additives
e129
e322
e322i
e330
e407
e410
e412
e471
Related Products in Desserts
Yeti Sundae
Yeti
C NOVA 4
Cacolac mini mousse cacao
Cacolac
C NOVA 4
Sundae fraise
Yeti
C NOVA 4
Glace
Cacolac
D NOVA 4
Glace pêche
les Lavandines Provence
C NOVA 4
Yeti original
Yeti
NOVA 4
Sorbet du verger bio
Les Lavandines
C NOVA 4
Cacolac mini mousse
Cacolac
C NOVA 4
Glace a l'eau super mario
NOVA 4
Les Lavandines Provence - Sorbet plein fruit au citron bio
Yeti
C NOVA 4
Granita Saveur Citron
Yeti
E NOVA 4
Glace Mangue Bio
les lavandines
C NOVA 4