Barcode: 90446795
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Acqua, Saccarosio, Glucosio, Acidificante (Acido Citrico), Anidride Carbonica, Taurina (0,4%), Correttore di Acidità (Citrati di Sodio), Caffeina (0,03%), Vitamine (Niacina, Acido Pantotenico, B6, B12), Aromi, Coloranti (Antociani, Riboflavine)
Additives
e101
e163
e290
e330
e331
Related Products in Beverages
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4