Barcode: 0088702015720
Redcurrant Jelly, Redcurrant
by Bonne maman
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Redcurrant juice, sugar, cane sugar, fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tortas cenceñas para gazpacho manchego
El Pastor de la Mancha
C NOVA 3
Macarrones
La Espiga
B NOVA 1
Champiñon laminados
Ferba
A NOVA 3
Ciruela Pasa
Rajope
C NOVA 3
Orejón de albaricoque
Rajope
D NOVA 3
Saladitos Pickles Lupine Beans Super Extra
Saladitos
E
Lupins
E NOVA 3
Lupinen
Saladitos
D NOVA 3
Altramuces
Dorisol
D NOVA 3
GROUND BLACK PEPPER
mg
NOVA 1
Altramuces
Saladitos
D NOVA 3
Altramuces salados
Saladitos
D NOVA 3