Barcode: 8480000603234
Redes BBQ
by Hacendado
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 515.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Harina de maíz, aceite de girasol alto oleico, aromas [sustancias aromatizantes, aroma de humo, potenciador de sabor (E621), colorante (E160c), acidulante (E330)], azúcar, sal, gasificante (E500ii) y lima, Puede contener trazas de derivados lácteos y soja,
Additives
e160c
e330
e500
e500ii
e621
Related Products in Snacks
Peru
Purdy's
E NOVA 4
Old fashioned beef sticks
E NOVA 4
Beef jerky
E NOVA 4
Triple Ginger Snaps
Trader Joes
E NOVA 4
Veggie Crisps
D NOVA 3
Plain White Tortilla Chips
Walnut Creek Foods
D NOVA 3
50 sausage rolls
Sainsbury's
D NOVA 4
Tastykake, cupkakes, chocolate
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Veggie Crisps, Ranch
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 4
Calhoun Bend Mill, Premium Muffin And Cornbread Mix
Calhoun Bend Mill Inc.
NOVA 4
Walnut Creek, Potato Chips, Lightly Salted
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 3
Biscuits épeautre & abricots
Bio soleil
C NOVA 3