Barcode: 4260541688860
Reischips
by Reishunger
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
REISSNACK MIT MEDITERRANEN GEWÜRZEN, BIO Zutaten: 91% Vollkornreis, 6% mediterrane Gewürze* (Rosmarin, Oregano), Salz. "aus kontrolliert biologischem Anbau Hergestellt in Kroatien.
Related Products in Snacks
Kim's, Bob Pop, Chocolate Covered Multigrain Puff, Coconut
Delice Global Inc
E NOVA 4
Coney island classics, kettle corn with himalayan pink salt
Life + Style Gourmet Llc
D NOVA 3
Milk Chocolate Board Game
Gamesformation
E NOVA 4
Coney island sweet and sea salty kettle corn popcorn pack
E NOVA 3
Chocolate Edition
Candy Land
E NOVA 4
Kim's, Chocolate Covered Multigrain Puff, Apple & Cinnamon
Delice Global Inc
E NOVA 4
Mr. potato head, chocolate remember me game
Mr. Potato Head
E NOVA 4
Crunchy wheat rolls
D NOVA 4
Milk Chocolate Game
Monopoly
E NOVA 4
Milk Chocolate Game Pieces
Candy Land
E NOVA 4
Milk Chocolate Edition Crossword Game
Gamesformotion
E NOVA 4
Crunchy rice rolls
D NOVA 4