Barcode: 4038375024372
Reisdrink Calcium
by Natumi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 013
no added sugar
no lactose
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.2 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, Reis* (14%), Sonnenblumenöl*, Meeresalge: Lithothamnium calcareum; Meersalz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flame Roasted Hatch Green Chile Mild
Young guns hatch green chile
A NOVA 1
Dry roasted salted almonds
Orchard Valley Harvest,John B. Sanfilippo & Son Inc.
A NOVA 3
Whole natural almonds
Orchard Valley Harvest,John B. Sanfilippo & Son Inc.
A NOVA 1
Frozen Diced Hatch Green Chile Hot
Young guns hatch green chile
A NOVA 1
Orchard valley harvest, halves & pieces walnuts
Orchard Valley Harvest, John B. Sanfilippo & Son Inc.
A NOVA 1
Walnut Halves & Pieces
Orchard Valley Harvest
A NOVA 1
Natural Sliced Almonds
Orchard Valley Harvest
A NOVA 1
Brazil Nuts
Orchard Valley Harvest
C NOVA 1
Almonds
Orchard Valley Harvest,John B. Sanfilippo & Son Inc.
A NOVA 1
Honey roasted mixed nuts
Orchard Valley Harvest
D NOVA 4
Frozen Diced Hatch Green Chile Med-Hot
Young guns hatch green chile
A NOVA 1
Whole Almonds
Orchard Valley Harvest
A NOVA 1