Barcode: 0858148003199
Reishi Cold Brew
by Rebbl
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
fair trade
vegetarian
vegan
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.8 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ORGANIC COCONUT MILK, (WATER, ORGANIC COCONUT CREME), ORGANIC FAIR TRADE COLD-BREWED COFFEE, ORGANIC ACACIA FIBER, ORGANIC VANILLA EXTRACT, ORGANIC REISHI MUSHROOM EXTRACT (70% BETA-GLUCAN), PINK SALT, ORGANIC QUILLAJA EXTRACT, ORGANIC STEVIA EXTRACT.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Croûtons saveur ail
Auchan
D NOVA 4
Haricots blancs à la tomate
Auchan
A NOVA 4
Purée de pommes de terre
Auchan
NOVA 4
Aubergines cuisinées à la Grecquechèvre et olive noire
Auchan
A NOVA 4
Instant Gourmand - Pomme Poire de Provence - Origine France - Teneur en fruits 50% minimum
Auchan
E NOVA 3
Pamplemousse Raisin Framboise Goyave
Auchan
C NOVA 1
Fruits entiersFramboises
Auchan
A NOVA 1
Croûtons Nature
Auchan
D NOVA 4
Riz arborio pour Risotto
Auchan
C
Fruits entiersFramboises
Auchan
A NOVA 1
Lentilles préparées
Pouce,Auchan
A NOVA 4
Chou Blanc & Linguine sauce Soja
Auchan
B NOVA 4