Barcode: 8801024944569
Reiskuchen (Stange)
by Daesang
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
green dot
haccp
nutriscore
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 227.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 50.9 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Rice 99%, Salt, Alcohol
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Albicocche essiccate
Penny
D NOVA 3
Vitality Mix
Penny
D NOVA 3
Frutta snack Datteri secchi
Penny
D NOVA 4
Mandorle
Amonatura, Parisi, Penny
A NOVA 1
Mix sgusciato 250gr
Penny
D NOVA 3
Student Mix
Euro Company, Penny, Penny market
D NOVA 4
Hummus
Penny
B
Ravioli al salmone
Penny
D NOVA 4
Olive
Penny
D NOVA 3
Olive la natura in tavola
Penny
D NOVA 3
Vellutata zucca e carote
C NOVA 3
Spinaci
Penny
A NOVA 1