Barcode: 4000286233426
Reismehl
Labels
vegetarian
no gluten
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Collard Greens, Seasoned
Margaret Holmes
NOVA 1
100% Pure Vegetable Oil
Ventura Foods Llc
C NOVA 2
Patch
Peanut
E NOVA 4
Baked sweet potatoes
Mccall Farms Inc.
C NOVA 4
Sweet heat boiled peanuts
D NOVA 4
Soft mint candy stir sticks
Ferrara Candy Company
NOVA 4
Blackeye peas
B NOVA 4
Navy Beans
Margaret Holmes
A NOVA 4
Italian Green Beans
Margaret Holmes
B NOVA 3
Southern bbq boiled peanuts
E NOVA 4
Boiled Peanuts
Peanut Patch
E NOVA 3
Fruit Strips
Black Forest
A NOVA 4