Barcode: 4013200880064
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 373.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Reismehl, Wasser 250 ge Zubereitung: Vermicelli mit kochendem Wasser übergießen, ca. 5 Minuten quellen lassen. Anschließend abtropfen lassen und weiterverarbeiten. Trocken lagern. GB Rice Vermicelli Noodles made from rice flour gluten free & vegan Ingredients: rice flour, water with boiling water
Related Products in Nudeln
Glasnudeln
Satori
C NOVA 3
Dinkel Spirale
Bernbacher
DORFMÜHLE OBERSCHWÄBISCHE LAND-NUDELN DINKEL BAND 8MM 500G 2.99 € 0.5kg 1kg 5.98€
Dorfmühle
A NOVA 1
Aashirvaad svasti Paneer Slices
Aashirvaad,svasti
C NOVA 3
Super Millets Ragi And Jowar Cookies
Sunfeast
E NOVA 4
Dream cream 20
Sunfest
E NOVA 4
Marie Light
Sunfeast
E NOVA 4
Sunfeast Mom's Magic Cashew & Almond
Sunfeast
E NOVA 4
bingo mad angles
ITC Limited
E NOVA 4
Mom's Magic
Sunfeast
E NOVA 4