Barcode: 4061459657913
Reispapier - Tapioka
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
nutriscore
nutriscore grade c
v label international
v label international vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Tapiokastärke, 10 % Reis, Salz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Whole Wheat Bagels
Signature Kitchens
C NOVA 4
Artisan Style Dinner Rolls
C NOVA 4
Select french toast bread
Signature Select
D NOVA 3
Granola naturally flavored berry crunch
D NOVA 4
Artisan stone oven baked flatbread
C NOVA 4
Berry crunchy clusters with whole grain rolled oats and sunflower seeds, dried currants, flax seeds, dried cranberries, dried blueberries, almonds, cashews and walnuts granola, berry crunch
D NOVA 4
Hamburger buns
Signature Select
C NOVA 4
Artisan Style Hot Dog Buns
C NOVA 4
Hamburger buns
C NOVA 4
Select plain pre sliced mini bagels
C NOVA 4
Artisan Rustic French Baguette
Signature Select
C NOVA 4
Mini naan bread
Signature Select
D NOVA 4