Barcode: 2009010078458
Reissirup
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eg öko verordnung
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 317.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reis 93%, Wasser
Related Products in Syrups
Sukrinsirup Gold
Sukrin,Funksjonell Mat
A NOVA 4
Jarabe organico de Maple
AIRES DE CAMPO
E
Tumšais sīrups
DanSukker
E NOVA 1
sodastream malina
sodastream
A NOVA 4
Maple
Karo
B NOVA 4
Holunderblüte
Sodastream
A NOVA 4
sirup coca cola zero SODASTREAM
Soda Stream
A NOVA 4
Dansukker Ekologisk Ljus Sirap
Dansukker
E NOVA 3
Hyldeblomstdrik
Coop
D NOVA 3
Cerise Sodastream Sirop 375 ml
SodaStream
A NOVA 4
Sodastream
Sodastream
A NOVA 4
Rote Beeren - Geschmack
SodaStream
NOVA 4