Barcode: 4260127591089
Reissüße
by Eurovera
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 024
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reissirup (Reis, Wasser)
Related Products in Syrups
Monin Cookie choco
Monin
E NOVA 4
Mango Sirup
Monin
E NOVA 4
Schwartau Coffee Shop Karamell Sirup
Schwartau
E NOVA 4
Vanille Sirup Madagaskar
Monin
E NOVA 4
Himbeer-Sirup
Lausitzer
D NOVA 4
Praline Nuss Sirup
Monin
E NOVA 4
Ingwer Sirup
Lühders
D NOVA 3
Waldmeister-Sirup
Lausitzer
D NOVA 4
Le Sirop de Monin Vanille Madagaskar
Monin
E NOVA 4
Le Sirop De Monin Pfefferminz
monin
D NOVA 4
Sirup mit Vanillegeschmack
Schwartau
E NOVA 4
Sirup geröstete Haselnuss
Monin
E NOVA 4