Barcode: 20564964
Reisteigplatte
by Vitasia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, germany, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 336.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Re isteigplatten, Zataten: Tapiokamehl, Reis, Wasser, Speisesalz,
Related Products in Meals
Risotto au poulet à la crème de champignons
William Saurin
A NOVA 4 Eco-Score E
Ham, Chestnut Mushroom & Mascarpone Wood Fired Pizza
Tesco finest
D NOVA 4
Piadina Quattro Formaggi
Dr. Oetker
NOVA 3
Burokėlių Salotos Chef Select
Lidl
NOVA 4
Salsiccia Piccante with Hot Honey Wood Fired Pizza
Tesco Finest
D NOVA 4
Hänchen Geschnetzeltes
Culinea
B NOVA 4
Fish Pie
Aldi, Specially Selected
C NOVA 4
sopa de pollo con fideos gourmet
Gourmet
Steamed Vegetable Soup Dumplings
Trader Joe's
C NOVA 4
Mini Penne au saumon et épinards sauce citron basilic
Thiriet
C NOVA 4
Teriyaki Chicken Bowl
Trader Joe's
C NOVA 3 Eco-Score E
Pesto pasta style
Aldi
C NOVA 4