Barcode: 4337256505468
Reiswaffel
by Rewe
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Vollkornreis 91 %, Hirse 4,5 %, Mais 4,5 %. aus kontroliert biologischer Landwirtschaft. Kann Spuren von Milch, Sesam und Soja enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dosette marrakech
Nescafe, Nescafe Dolce Gusto
C NOVA 4
Abricots Moelleux
Sans marque
NOVA 3
Pêches demi-fruits au sirop
Del Monte
C NOVA 4
Tartines bio craquantes châtaigne
Le Pain des Fleurs
C NOVA 3
Pain de mie
Leclerc
C NOVA 4
Délices
Sarl Pruneaux De Menet
C NOVA 1
Figues moelleuses
Pruneaux de Menet
D NOVA 3
Pruneaux d’agen
Delices
C
Pur jus de pomme bio le clos fleuri
Le Clos Fleuri
NOVA 1
Spécialité aux pruneaux
Carrefour
B NOVA 3
Parmentine's Cup et sa sauce Fromage Blanc Ciboulette
Parmentine
D NOVA 4
Pommes de terre
Parmentine
A NOVA 1