Barcode: 7611337500434
Reiswaffelh
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
it bio 005
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Zutaten: Reis (Italien)* 60%, grüne Erbsen 30%, Sonnenblumenöl, Maiskeimöl*, Salz. Kann Spuren von Sesam enthalten. "aus biologischem Anbau
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D