Barcode: 22164780
Reiswaffeln
Labels
low or no salt
organic
vegetarian
eu organic
vegan
be bio 02
de oko 001
made in belgium
no salt
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reiswaffeln Ohne Salz Zutaten: Reis' Kann Spuren von Sesam enthalten. kontrolliert biologischer landwirtschaft Continental Bakeries Deutschland GmbH, Marie-Curie•Str. D-48599 Gronau Herqestellt in Belgien
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cannelle en bâtons
Auchan
NOVA 1
Noix de Muscade entières
Auchan
NOVA 1
Piment d'Espelette AOP
Auchan,Terroir
Pain de mie en tranches
Pouce,Auchan
C NOVA 4
Pain de mie nature extra moelleux nature
Auchan
C NOVA 4
Origan déhsydraté
Auchan
A NOVA 1
Poires Williams au Sirop
Auchan
B NOVA 4
Pain de mie nature extra moelleux Nature
Auchan
C NOVA 4
Demi-poires william au sirop
Auchan
B NOVA 4
Curcuma moulu
Auchan
NOVA 1
Herbes de provence
Auchan
A NOVA 1
cumin moulu
Auchan
NOVA 1