Barcode: 4305615677255
Reiswaffeln: Honig
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
germany, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | — |
Ingredients
Vollkornreis*, 23% Honig*
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carottes râpées fraîches
Florette
A NOVA 1
sultana bran
Tesco
A NOVA 3
kiri
Kiri
E NOVA 4
légumes sec pois chiches
Samia
A NOVA 1
Rusk Milk, Premium Rusk
Parle
E NOVA 4
Il piccante huile pour pizza
La Tourangelle
B NOVA 4
Sourdough baguette
co-op
C NOVA 3
Original Seeded Batch Warburtons
Warburtons
B NOVA 4
White Demi baguettes
BFree
C NOVA 4
Maaza
Maaza
E NOVA 4
Chili seasoned diced tomatoes
Harris Teeter
B NOVA 3
Ripe black olives sliced
O Organics
C NOVA 3