Barcode: 20330026
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 519.0 kcal |
| Fat | 29.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 57.7 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
42% Kartoffelmehl, Sonnenblumenöl, Maisstärke, Kartoffelstärke, Speisesalz, _Süßmolkenpulver_, _Käsepulver_, Geschmacksverstärker: Mononatriumglutamat, Dinatriumguanylat, Dextrose, Maltodextrin, modifizierte Stärke, Zucker, Aromen, Farbstoffe: Paprikaextrakt, Annatto, Backtriebmittel: Natriumcarbonate, Kurkuma,
Allergens
milk
Additives
e14xx
e160b
e500
e621
e627
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Waterhill Naturals, 100% Raw Organic Coconut Water
Demakes Enterprises Inc.
B NOVA 1
Chef merito, granulated garlic powder
Chef Merito
C NOVA 3
Smoothie
B NOVA 4
Waterhill Naturals, Coconut Water
Demakes Enterprises Inc.
B NOVA 1
Naturals S1 Bananas Baby Food
Beech-Nut Nutrition Company,Beech-Nut
A NOVA 1
Dry Toasted Pignolias (Pine Nuts)
Trader Joe’s
NOVA 1
Cashew Butter
Trader Joe's
C NOVA 3
Olives dénoyautées confites 100% naturelle
Tramier
D NOVA 3
Caribbean Tradition Curry Powder
Grace
NOVA 3
Organic Wild Berry Lowfat Yogurt Probiotics Smoothie
Stonyfield
C NOVA 4
Almond Butter
Trader Joe's
A NOVA 3
Lime Juice
Chef Merito Inc.
B NOVA 4